Овочі-Ягоди-Сад

Прискорювачі достигання томатів збільшують масу плодів

У тепличних умовах для прискорення достигання томатів застосовують препарати Етрел, Декстрел, Дозреватель, Есфон, Гідрел та ін. Встановлено, що одноразова обробка шляхом обприскування рослин томату цими препаратами не лише прискорює дозрівання бурих, незрілих плодів, але й збільшує їх масу.

Про це пише журнал «Плантатор».

Рослини обробляють прискорювачами достигання томатів у фазу молочної стиглості плодів, або коли 5–15% плодів на китиці червоні або рожеві. Через листя препарат потрапляє в рослину й активно переміщається до коріння, поступово розкладається та виділяє етилен і фосфорну кислоту. Швидкість розкладання залежить від температури навколишнього середовища. Етилен, що виділився, проникає у зелені плоди й прискорює їх дозрівання. 

Проте, якщо прискорювачами достигання томатів обробити зелені плоди, вони хоч і набудуть характерного забарвлення наприклад, почервоніють, але всередині на розрізі будуть білими, з посередніми або низькими смаковими якостями. 

Прискорювачі достигання застосовують шляхом обприскування у дозі 2,5–3 л/га. Вони хоч сумісні з усіма пестицидами та у період достигання плодів хімічні препарати з терміном очікування більше 5–7 днів все одно застосовувати не можна. Одночасно із позакореневим живленням — цілком можливо. Перевищувати дозу не можна як і обприскувати — двічі.

Читайте також: Попри розповсюджену думку, томати стали смачнішими

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!