Овочі-Ягоди-Сад

Пророщена картопля формує вдвічі вищий ранній врожай

Пророщена картопля формує вдвічі вищий ранній врожай
Пророщування картоплі в сітках та контейнерах

Якісне пророщування насіння забезпечує отримання вдвічі вищого раннього врожаю на 50-ий день, на 50-55% – на 60-ий день і на 30% на 70-ий день після посадки. Окрім цього, врожай з’являється на 2 тижні раніше. У рослин підвищується стійкість рослин до ризоктоніозу.

Про це повідомляють у компанії «Агріко Україна», що репродукує якісний насіннєвий матеріал нідерландських сортів картоплі.

Для вигонки ранньої картоплі радять відбирати здорові у фітопатологічному відношенні насіннєві бульби не нижче 2-ї репродукції. Перед закладанням на пророщування насіннєві бульби сортують на фракції:  35-45мм, 45- 60 мм,  >60 мм. Це дозволить відкоригувати схему і глибину посадки.

«Розмір бульб важливий для отримання надранньої картоплі. Застосування великих бульб (>60 мм, середня вага 100-120 г) для вигонки ранньої картоплі дозволяє одержати урожай вищий на 35…40%, ніж при садінні дрібними бульбами», – підкреслюють в «Агріко Україна».

До закладання насіннєвих бульб на пророщування не бажано  допускати їх проростання і обламування ростків. Відламування ростків на бульбах насіннєвої  картоплі за три тижні до посадки спричиняє зниження врожайності на 15%, а при посадці – на 25%.

«Підготовку насіннєвих бульб розпочинають за 4…6 тижнів до бажаної дати посадки (надрання картопля до 10 тижнів). Пророщення проводять у світлих теплих приміщеннях. Можна в плівкових теплицях. Бульби розміщують в неглибокі ящики в 2…3 шари. Ящики розставляють в один ряд,  або в стос і роблять їх ротацію для більш рівномірного освітлення.  Можна пророщувати у сітчастих контейнерах з перегородками чи сітчастих мішках на світлі», – радять спеціалісти компанії.

Вони додають, що  оптимальною температурою пророщування є 13…15°С. Бажано на початку пророщування застосувати термічний шок: 18…20°С протягом 2…3 днів. Інтенсивність освітлення бульб при пророщуванні – не менше 600 люкс. При цьому небажане пряме сонячне світло – призводить до здерев’яніння паростків і зниження врожаю. Фотоперіод  – 10…12 годин на добу. Зволоження повітря – не нижче 80%. Для цього у камери чи кімнати розміщають побутові зволожувачі повітря. Або ж періодично бульби обприскують  дрібнодисперсним методом.

Період пророщування в таких умовах складає 30…45 днів. Перед висаджуванням за 3-5 днів температуру знижують до рівня температури ґрунту  6…8 °С, а то й на 2…3 °С нижче.

Читайте також: Стимуляція пророщених бульб фітогормонами знижує продуктивність рослин