Овочі-Ягоди-Сад

Овочі борщового набору подешевшали з минулого року

Овочі борщового набору подешевшали з минулого року

Оптові ціни на овочі так званого борщового набору в Україні зараз на 38% нижчі, ніж минулого року.


Про це повідомляє EastFruit.


«Найдорожче коштує поки картопля – близько 5−6 грн/кг (0,18−0,2 $/кг). Однак ціна на картоплю зараз майже в півтора рази нижча, ніж в цей же час роком раніше, коли ціни на картоплю били всі історичні рекорди, а її вже починали імпортувати з Білорусі та Росії», — йдеться в повідомленні.


Цього ж року ціни на картоплю в Україні приблизно відповідають цінам в РФ і Білорусі. А ось в сусідній Польщі ціни на картоплю істотно нижчі, ніж в Україні – там фермери продають якісну картоплю по 0,08−0,09 $/кг.

«Ще сильніше, ніж картопля за рік подешевшала ріпчаста цибуля. Оптом цибулю можна купити в середньому по 2,8 грн/кг (0,1 $/кг). Роком раніше вона коштувала в два рази дорожче. При цьому ціни на цибулю в Україні нижчі, ніж в інших країнах регіону. У Росії цибуля коштує на 70% дорожче, ніж в Україні, а в Польщі – в два рази дорожче. Тому вже зараз Україна активно експортує цибулю в інші країни», — зауважили фахівці.


Аналітики зазначають, що морква, прибирання якої лише нещодавно почалася, коштує близько 3 грн/кг (0,11 $/кг) – на чверть дешевше, ніж роком раніше.


Аналогічне зниження відзначено також і для буряка столового.


Приблизно стільки ж, як морква і буряк, коштує капуста білокачанна, збирання пізніх сортів якої ще не починалася. Ціни на капусту знизилися в середньому на третину за рік.


«В цілому, якщо говорити про овочі та картоплю борщового набору, то ціни в середньому на 38% нижче, ніж роком раніше. Однак в минулому році ціни були аномально високими через паніку на ринку картоплі. В цьому році проблеми з погодою також негативно позначилися на перспективах урожаю, але істотно збільшення площ дозволило частково компенсувати втрати аграріїв», — пояснив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Експерт спрогнозував, що Україна ймовірно в цьому році знову відновить експорт овочів, який в минулому сезоні став рекордно низьким за останні роки.


«В цілому ж, прибутковість овочевого і картопляного бізнесу в цьому році, за нашими прогнозами, може знизитися, саме через більш низькі ціни на продукцію. Тим не менше, попит на базові овочі, найімовірніше, буде залишатися високим і може навіть трохи зрости внаслідок зниження доходів населення України», — підкреслив Андрій Ярмак.


Читайте також: У Польщі прогнозують уповільнення росту цін на фрукти