Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі прогнозують уповільнення росту цін на фрукти

У Польщі прогнозують уповільнення росту цін на фрукти

Через незначне, та все ж збільшення виробництва фруктів та овочів цього року порівняно з попереднім, економісти прогнозують уповільнення росту цін на фрукти та овочі в Польщі.


Про це повідомляє Sady Ogrody.

Цьогорічне виробництво фруктів та ягід, за оцінками Центрального статистичного управління Польщі (GUS), складає 4,2 млн тонн, що на 6% більше, ніж минулого року. Цей рівень близький до середнього за останні 5 років.

Через мінливу погоду, дуже велика різниця урожаю та якості різного виду плодів. Збільшилось виробництво яблук, смородини, малини та агрусу, тоді як урожай вишень, слив та полуниці щороку зменшувався. Як наслідок, триває зростання цін на фрукти, яке, за даними GUS, у серпні становило 18,5%.

«Ми прогнозуємо, що найближчі місяці принесуть уповільнення зростання цін. Ми очікуємо, що ціни почнуть падати у ІІ кварталі 2021 року. Основним фактором ризику для нашого прогнозу є агрометеорологічні умови в найближчі квартали», – сказав Якуб Оліпра, економіст з польського представництва банку Credit Agricole.

Урожай овочів у Польщі цього року становить майже у 4,0 млн тонн, що на 4% більше, ніж рік тому. Це перший приріст виробництва овочів з 2017 року. Збільшилося виробництво всіх основних видів овочів, окрім томатів та огірків. Більша пропозиція овочів відображається на роздрібних цінах, які, за даними GUS, у серпні були майже на 10% нижчими, ніж рік тому.

«Ми прогнозуємо, що дані за вересень покажуть більш глибоке зниження цін на овочі, і дефляція в цій категорії триватиме щонайменше до 3 кварталу 2021 року. Основним фактором ризику для нашого прогнозу є агрометеорологічні умови в наступних кварталах» – спрогнозував економіст.


Читайте також:Яблука подешевшають, – УПОА