Овочі-Ягоди-Сад

Оптимальний спосіб вирощування розсади капусти

Вирощування розсади капусти господарства обирають, виходячи зі своїх можливостей. Правильне вирощування розсади, незалежно від того, обрали фермери касетний спосіб або воліють висівати насіння спочатку в ящиках, стане заполукою отримання гарного врожаю.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Універсальної технології вирощування розсади, звісно, не існує. Кожен обирає для себе ту, яка ближче до його умов і можливостей.

Кандидат біологічних наук Віктор Васін, розповідаючи виданню про вирощування розсади, каже, що ті, хто користується ящиками, заощаджує простір у теплиці та витрати на опалення. Крім того, після пікіровки такі агровиробники отримують стовідсоткову заповненість касети рослинами.

«Але в цього методу є й недолік: щільність посіву в ящиках змушує рослини конкурувати за живлення й світло. Сходи виходять неоднорідними, особливо при переростанні, тому час для пікірування дуже обмежений», – констатував він.

Фахівець нагадав, що субстратом для ящиків і касет, зазвичай, є торф, перемішаний із перлітом. Дехто для присипки насіння зверху використовує попередньо пропарену тирсу, але вона не повинна містити фітонциди, які здатні пригнічувати розвиток рослин. Не дивлячись на те, що капуста по своїй природі холодостійка культура, для отримання сходів субстрат має бути досить теплим –– 20–22 С.

Насіння сіють у борозенки. При цьому заробляти його в ґрунт більше, ніж на 1 см, не варто. Інший спосіб посіву –– розкидання насіння по поверхні субстрату з присипанням його шаром 0,5 см.

«Коли вирощується велика кількість розсади, то для швидкості посіву застосовують вакуумний пристрій або механічний, за допомогою якого кожна насінина потрапляє в чарунку касети, скотившись у неї по трубочці (але попередньо ґрунт у чарунках маркується). Є обладнання, яке дозволяє наповнювати касети торфом і сіяти одночасно. 

Ті, хто хоче отримати супер–ранню продукцію, вирощує 50–денну розсаду. Така проходить не лише касетний період, а й пересадку до торф’яних або інших горщиків, де площа живлення більша (до 1 літру)», – підсумував Віктор Васін.

Нагадаємо, капуста кейл приносить 300 грн доходу з 1 кв. м.