Овочі-Ягоди-Сад

Капуста кейл приносить 300 грн доходу з 1 кв. м

Капуста кейл приносить 300 грн доходу з 1 кв. м

Вирощування листкової капусти кейл в теплицях дає 300 грн валового доходу з 1 кв. м. Половина з нього – витрати на оплату працівників та утримання теплиці, вважає Олександр Балюра, підприємець і менеджер з розвитку в сімейному господарстві «Карпусь» в Дніпропетровській області. 

Про це повідомляє AgroPortal.

«Ми хотіли знайти культуру, яку можна легко вирощувати в стресових умовах і яку можна буде вигідно продавати весь зимовий сезон. Це все ускладнювалося тим, що ресторани, супермаркети і просто городяни хочуть продукцію на регулярній основі, тобто потрібен «овочевий конвеєр», адаптований до наших можливостей і природних сезонах», – сказав Олександр Балюра.

За його словами, кейл – майже дика капуста, має дуже сильні адаптаційні механізми і може виживати при -18 ° С, її цінують за унікальну холодостійкість.

«Вирощуємо кейл невеликими ділянками (100-300 м2), є можливість посадити і кілька гектарів, але спочатку треба навчитися добре продавати цей модний овоч. Протягом року робимо кілька циклів посадок, щоб мати гарантований урожай і таким чином забезпечити максимальну наявність кейлу для продажу», –  пояснив Олександр Балюра.

Підприємець розповідає, що одна рослина дає близько 1 кг листя, при густоті 5 рослин на 1 м2 можна отримати приблизно 5 кг / м2 за сезон. При мінімальній оптовою ціною з ферми в $2/кг (50-60 грн) виходить 300 грн валового доходу з 1 м2.

Також Олександр Балюра додає, що є можливість отримати прибуток приблизно 150 грн/м2. Наприклад, з одного теплиці площею 300 м2 з мінімальним опаленням можна отримати 45 тис. грн прибутку за сезон.

«На жаль, у обсягів продажів є свій ліміт, капуста кейл має низький попит в Україні, продавати тоннами її не виходить, тому просто так помножити ці цифри на гектари недостатньо», –  зазначив він.

Читайте також: Капуста калетт – новий британський суперфуд