Овочі-Ягоди-Сад

Неінфекційний хлороз винограду проявляється рідше за спекотного й сухого літа

Неінфекційний хлороз винограду проявляється рідше за спекотного й сухого літа

Хлороз винограду неінфекційного походження – сигнал про те, що рослинам бракує мікроелементів.

Дуже швидко, протягом 5-10 днів листя з темно-зеленого стає світло-зеленим аж до білого, але прожилки, на відміну від ураження інфекційною формою хлорозу, лишаються зеленими. Пагони тонкі й короткі, а нові листки – дрібні, недорозвинені й поступово засихають.

За спекотного й сухого літа неінфекційний хлороз проявляється значно рідше, ніж у вологу погоду, рослини уражаються окремими осередками.

Порушення нормального обміну речовин і припинення синтезу хлорофілу у тканинах винограду виникає внаслідок нестачі макро- та мікроелементів або їх неправильного співвідношення. Колір листка змінюється через брак доступних рослині мінеральних речовин у ґрунті: азоту, калію, бору, марганцю, цинку, заліза, молібдену тощо. Під час діагностики важливо визначити, в який спосіб починає жовтіти листок, бо це вкаже на причину хлорозу.

Інфекційна форма хлорозу (жовта мозаїка) зазвичай спостерігається у регіонах із теплими зимами. В Україні інфекційна форма трапляється рідко й культурі шкодить мало. Хоча лікуванню вона не піддається, хворі рослини приречені на загибель, тому їх слід знищувати.

За виявлення жовтої мозаїки слід повністю викорчувати ділянку з ураженими кущами винограду. З хворих рослин у жодному разі не можна брати живці. Після розкорчовування ділянку дезінфікують, виноград там не вирощують ще протягом 5-6 років.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!