Овочі-Ягоди-Сад

На «Всеукраїнському дні картоплі» представлять понад 60 сортів

На «Всеукраїнському дні картоплі», який відбудеться 26-27 серпня 2021 року в с. Чулаківка, Херсонської області на базі ФГ «Аделаїда» представлять понад 60 сортів, 

технології та техніку для вирощування, відбудеться семінар-панель для фермерів, постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування.
Про це повідомляють організатори заходу – Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) та ТОВ «ДЛГ Україна». 

«Із дослідними ділянками із понад 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, статичною експозицією та демонстрацією техніки «Всеукраїнський день картоплі» пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування, − пояснює директор ТОВ «ДЛГ Україна», Юлія Бондаренко. − Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення в другий день. Окремої уваги заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь-зима-весна між виробниками, переробними підприємствами і представниками торгівельних мереж України. Разом із понад 60 експонентами ми очікуємо 700 фахових відвідувачів з усієї України».

Збираючи понад 20,2 млн тонн картоплі із 1,4 млн га, Україна входить до топ-5 найбільших виробників картоплі у світі. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом лише 1,8% від загального валового валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено 67 тис. га. Решту картоплі – 98,2% – вирощують домогосподарства (2020 р.). Середньостатистична врожайність у професійних господарствах, що спеціалізуються на картоплярстві 2020 року становила 36 т/га, в домогосподарствах – 14,7 т/га, роком раніше ці показники становили 42 т/га та 17,6 т/га. Падіння врожайності пов’язано з посухою, від якої Україна потерпає кілька сезонів поспіль.

«Вдосконалюючи виробничі процеси та технології, Україна може збільшити свої врожаї, щоб забезпечити внутрішній попит на високоякісну картоплю, особливо на дороблену і перероблену продукцію, і, врешті-решт, розпочати експорт на зовнішні ринки, – говорить керуючий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. – Завдяки спеціальній Державній програмі з підтримки розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 роки українські виробники зможуть отримати державні дотації на придбання сертифікованого мультиплікованого в Україні насіння, в тому числі іноземної селекції, встановлення зрошення, придбання обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі. Також держава дотуватиме будівництво картоплесховищ. Це створює нові можливості для бізнесу, виробників і держави».

Читайте також: Всеукраїнський День картоплі проведуть 26-27 серпня на Херсонщині