Овочі-Ягоди-Сад

Держава підтримуватиме інвестиції в картоплярство

Держава підтримуватиме інвестиції в картоплярство

Міністр аграрної політики України Роман Лещенко під час Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2021», що відбувся на базі ФГ «Аделаїда» на Херсонщині, розповів, що 2021 року в Україні запрацює держпрограма з розвитку промислового картоплярства.

Про це йдеться у повідомленні організаторів заходу – українського представництва європейського організатора виставок «ДЛГ Україна», ФГ «Аделаїда» та  Української асоціація виробників картоплі (УАВК).

«Мета програми з підтримки картоплярства – показати приклади ефективного господарювання, формування доданої вартості, розвитку сучасної інфраструктури. Головна ціль, яку ставимо перед собою, – імпортозаміщення», – сказав міністр аграрної політики. 

Він додав, що держава буде підтримувати господарства на зразок ФГ «Аделаїда», які ризикують і вкладають суттєві інвестиції в розвиток своєї матеріально-технічної бази, використовуючи цього різні канали залучення коштів.

За два дні Всеукраїнський День картоплі-2021 відвідало близько 600 гостей. В якості експонентів виступили 60 В2В-компаній та організацій, що працюють у сегменті картоплярства, зокрема, 7 селекційних компаній, 10 постачальників обладнання для сховищ, 5 представників виробників техніки, 5 компаній, що пропонують обладнання для зрошення, постачальника ЗЗР, добрив тощо.

Серед почесних гостей – міністр аграрної політики та його перший заступник, представники посольств Нідерландів та Німеччини, група народних депутатів, представники Держводагентства України, Херсонської облдержадміністрації та облради.

Програмою Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2021» були передбачені огляд демо-поля (76 сортів картоплі на дощувальному поливі заводу «Фрегат»), знайомство з лінійками захисту та живлення рослин картоплі від агрохімічних компаній (BASF, Terrа Tarsa, Еко-органік). У рамках виставки техніки та обладнання для промислового картоплярства відбулися перші презентації посівних комплексів від ТОВ «Технолоджі Україна», сортувальних комплексів від ПБП «Вимал», послуги приймання та калібрування картоплі на полі від ТОВ «Заможна країна». Відвідувачі змогли познайомитися з пропозицією 60 В2В-компаній у наметовому містечку, поспостерігати за авіаобробкою полів, змаганням картопляних комбайнів Ropa та Grimme, взяти участь в аукціоні, прес-конференції урядовців і парламентаріїв, семінарі зі зрошення, якому було присвячено окремий день. 

Новинкою заходу стала переговорна панель для виробників картоплі, представників торгівельних мереж, переробних підприємств, трейдерів і заводів із передреалізаційної доробки картоплі.

Читайте також: На Херсонщині відкрили потужне картоплесховище