Овочі - Ягоди - Сад

На Волині закладають плантації суниці і обіцяють заробітки не менше, ніж в Польщі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
На Волині закладають плантації суниці і обіцяють заробітки не менше, ніж в Польщі

У Прилісненській об’єднаній територіальній громаді, що на Волині, висаджують плантацію суниці, обіцяють, що місцеві жителі матимуть зарплати не менше, ніж в Польщі. 

Про це повідомляє «Район.Бізнес». 

Інвестору продали дві ділянки – 12 та 24 га біля села Прилісне. Уже заклали маточник під суницю і готують грядки під плівкою і крапельним зрошенням для нинішньої посадки.

Планується заробіток мати протягом року – культури посадять так, що будуть дозрівати вони протягом усього року. Про це повідомив заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк.

«Заробітки обіцяють не менше, як в Польщі. Наприклад, якщо збір 1 кг малини інтенсивного виробництва 10 гривень, врожайність 10 тонн з гектара, витрати 30000 гривень на гектар і ціною на ягоду 40 гривень, то при органічної продукції з тими ж витратами 30000 гривень на гектар врожайністю 5 тонн на гектар і ціною 80 гривень за кілограм є можливість заплатити 20 гривень за 1 кілограм збору ягід», – додав заступник.

Ще в 2017 році в громаді поставили собі за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель спочатку у межах населених пунктів, а потім за межами, паї земель і тих, які не ввійшли в паювання.

Зокрема в ОТГ вирішили виставити на торги дві ділянки площами 14 і 24 гектарів в селі Прилісне. В липні місяці торги відбулися і суспільство отримало по 3000 гривень за гектар.

«Для наших земель – це дуже непогана плата, коли власникам паїв дають по 1000 гривень. Але не це головне. Домовилися, що інвестор вкладає кошти в органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає в обробці землі, за що має непогані кошти», – розповів Олексій Гнатюк.

Читайте також: Суниця альпійська приносить виручку до 1 млн грн/га

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями