Овочі-Ягоди-Сад

На Рівненщині збудують мінізавод із заморожування ягід

На Рівненщині збудують мінізавод із заморожування ягід

У рамках українсько-швейцарського проєкту Organic Trade for Development (OT4D) в селі Оженин на Рівненщині збудують мінізавод із заморожування ягід, збільшать насадження органічної малини.

Про це повідомляють у Рівненській ОВА. 

Ініціатива стала можливою завдяки співпраці Рівненської ОВА та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO). Учасницями проєкту стали Гощанська, Корецька, Острозька та Привільненська громади.  Триватиме він до кінця року, бюджет становить – 390 тисяч євро. Акцент проєкту – діти, молодь та жінки.

«Рівненщина стала єдиним учасником міжнародного проєкту з органічного ягідництва. На сьогодні площа під органікою в області – більше 8 тис. га. Завдяки проєкту плануємо збільшити кількість таких земель за рахунок незадіяних площ центру та півночі області. Приємно, що війна не поставила на паузу розвиток сільського господарства. Навпаки – залучаються навіть школярі. Кожні золоті руки, кожна ініціатива – це маленький крок до спільної перемоги», – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Так, у рамках проєкту в селі Оженин, що на Острожчині, буде збудований мінізавод для заморозки ягід. У планах – зберігання 60 тонн продукції. Його хочуть розмістити на території занедбаного плодоконсервного заводу, розповів керівник проєкту «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах» Костянтин Січной.

«Зимою 92 жителів чотирьох громад ми вже навчили теорії органічного плодоовочівництва. Тепер розпочинається польовий етап навчання. Практикуватимуться на органічній ягідній фермі. І вже восени отримають перші саджанці малини, яку самостійно вирощуватимуть на своїй землі. Плануємо роздати понад 50 тисяч саджанців», – розповів Костянтин Січной.

Окрім того, в Привільненському ліцеї створили гурток «Екоземлеробство». На території закладу вже створюється  демонстраційна ділянка, де діти навчатимуться вирощувати органічну продукцію. Зокрема, мова йде про овочі та ягоди.

Долучається до ініціативи також й кафедра грунтознавства інституту Агроекології та землеустрою НУВГП. В рамках проєкту для кафедри вже придбали сучасну мобільну грунтову лабораторію. Співпраця університету та ліцею покликана створити нову модель освітніх зв’язків Рівненщини.

Читайте також: У Польщі дешеві українські ягоди і фрукти тіснять місцеву продукцію