Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі дешеві українські ягоди і фрукти тіснять місцеву продукцію

У Польщі дешеві українські ягоди і фрукти тіснять місцеву продукцію

Польські виробники фруктів б’ють на сполох – у багатьох підприємств холодильні камери забиті українською продукцією. Вони стверджують, що їм уже невигідно купувати місцеву продукцію, пише Ukrayina.pl.

«Для нас це драма», – каже президент Асоціації виробників фруктів Польщі Мирослав Малішевський.

Організація вимагає негайної інформації про кількість заморожених продуктів, соків та інших фруктових продуктів, імпортованих із України.

«Ми вимагаємо посилення контрольної діяльності, особливо у сфері тестування на залишки захисних речовин, важких металів та інших речовин, які не відповідають стандартам Польщі та ЄС. А також негайного перегляду міжнародних угод, ухвалених Польщею за останні роки, що дало змогу проводити практику неконтрольованого імпорту сільськогосподарської продукції з України», – йдеться в заяві.

«Багато засобів захисту рослин ми не можемо використовувати в Польщі, а в Україні це дозволено, – пояснює Мирослав Малішевський. – Ця продукція потрапляє в нашу країну. На нашу думку, це відбувається без контролю».

Президент Асоціації виробників фруктів Польщі в інтерв’ю Wirtualna Polska додав, що на початку ягідного сезону ситуація буде дуже складною. Він вважає, що ринок яблук також під загрозою.

«Це величезна конкуренція і загроза польському плодівництву», – вважає Мирослав Малішевський.

За словами Марціна Тіца, виробника суниці садової та малини зі Свентокшиського воєводства, фермери з минулого року тривожаться щодо прийдешнього сезону.

«Ми не змогли конкурувати з фруктами з України в холодильних камерах, – зазначає він. – Торік вони не обкладалися митом і податками. Власники холодильної камери показали мені накладні на заморожену малину з України. Готовий продукт, який у них у наявності, був за такою ж ціною, яку вони мали б заплатити мені за свіжий продукт, який вони ще мали б переробити. А заморожені продукти з України потрапляли до Польщі як туристи».

Підприємці кажуть, що купувати заморожені продукти з України набагато дешевше.

«Ми вживаємо заходів, щоб припинити цю практику. Ми запропонуємо надати нам підтримку для експорту фруктів за межі ЄС», – каже Мирослав Малішевський.

Як повідомлялося, українська заморожена малина у Польщі склала третину від виробництва в країні.