Овочі-Ягоди-Сад

На польському цибулевому ринку ростуть ціни

Зростання попиту на цибулю збільшило ціни на цибулю в Польщі за останні 2 тижні на ⅓, хоча ця продукція на 21% дешевша, ніж у цей самий період минулого року. До позитивних настроїв експортерів цибулі додається занепокоєння можливим локдауном через COVID-19 та відсутністю торгової угоди з Великою Британією.

Про це повідомляє Agronomist.pl

За даними Центрального статистичного управління, у 2020 році виробництво цибулі в Польщі оцінюється приблизно в 580 тисяч. т., що на 8% більше у порівнянні з минулим роком.

Польський експорт становить 2,5% світового експорту цибулі, що дає нам 9-е місце у світі. У 2019 році з Польщі було експортовано 138,7 тис. тонн цибулі на 93,1 млн. євро. Основними зовнішніми ринками збуту польської цибулі протягом багатьох років є Великобританія, Нідерланди, Франція, Бельгія та Німеччина. З більшістю країн, крім Нідерландів, Греції та Росії, Польща має позитивне торговельне сальдо на ринку цибулі, хоча в останні роки спостерігають значне збільшення імпорту з України, Австрії та Туреччини.

Дотепер пандемія сильно вплинула на на цибулю, призначену для HoReCa. З іншого боку, світовий ринок демонструє ознаки зростання інтересу до купівлі цибулі навіть з таких напрямків, як: африканські країни, Шрі-Ланка, Бангладеш та інші країни Азії. Індія вирішила імпортувати сировину з Єгипту. Згідно з повідомленнями преси, Нідерланди мають намір досягти рекордного експорту цибулі цього сезону. Ціни жовтої цибулі на кількох голландських біржах стабільно зростають протягом останніх тижнів. Місцеве збільшення попиту на цибулю впливає на ситуацію на польському ринку. В результаті за останні два тижні ціна польської цибулі зросла майже на третину, хоча вона все ще була на 21% дешевшою, ніж за той самий період 2019 року. На 46-му тижні цибуля купувалася по 0,63 злотих/кг для свіжого ринку та за 0,61-0,82 злотих/кг очищеної для промислових заводів.

Однак збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19 у всьому світі викликає занепокоєння з приводу можливої ​​торгової блокади. Польські експортери цибулі також стурбовані термінами та правилами регулювання торгівлі між ЄС та Великобританією. Відсутність торгової угоди, ратифікованої обома сторонами до кінця 2020 року, означатиме застосування митних зборів при експорті до Сполученого Королівства і, крім того, може спричинити тимчасовий параліч у торгівлі між країнами ЄС та Великобританією.

Читайте також:Українські ціни на цибулю виявилися найнижчими серед 57 країн