Овочі-Ягоди-Сад

На Київщині очікують гарний врожай картоплі

На Київщині очікують гарний врожай картоплі

У СТОВ «Бучанське», що біля міста Гостомель на Київщині, на півтора місяці затрималися з висаджуванням картоплі через розмінування полів. Пи цьому використовували не найкращий посадковий матеріал. Та все ж прогнозують урожайність чипсової картоплі на рівні 30–33 т/га.

Про це повідомляється в статті AgroTimes.

Зазначається, що від 2000-х років господарство вирощує бульби чипсових сортів для ТОВ «Чипси Люкс», що розташовано в с. Старі Петрівці Київської області. Останні шість років під замовлену картоплю відводять по 30–35 га. Урожайність цієї культури, залежно від погодних умов, у різні роки коливалася від 23 до 40 т/га. Торік становила 30 т/га. 

Цього року термін посадки картоплі посунувся на цілих півтори місяця й закінчився в середині червня. Насіннєві бульби зберігалися у сховищі довше часу, через що деякі зіпсувалися, деякі втратили енергію росту. До того ж було втрачено ранньовесняну вологу. Як результат, сходи подекуди вийшли зріджені, проте загалом рослини розвиваються непогано.

«У більшості кущів зав’язалося від 8 до 12 бульб. Вони трохи менші, ніж зазвичай, проте час для розвитку ще є, — зазначив співвласник і директор господарства Микола Правдивець. — Зазвичай ми кілька разів на сезон поливаємо картоплю дощувальною машиною, але цього літа про полив не йшлося, бо під час обстрілів постраждала помпова станція. Виручили опади. Наразі верхня і нижня волога зімкнулися, бульби її отримують у достатній кількості. З огляду на це плануємо врожайність не нижчу за заплановану — на рівні 30–33 т/га».

Читайте також:Один з сортів ранньої картоплі добре вродив на Волині