Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На Херсонщині черешня лопається від вологи

Незважаючи на гарний урожай черешні цього року, херсонським фермерам заробити на ній не вдасться через низьку якість ягоди, яка гниє та тріскається від надмірної вологи після тижня дощів.

Про це повідомляє «Новий день».

Видання повідомляє, що у ТОВ «Тачанка-сад», що біля Нової Каховки черешня вродила дуже рясно — до 8 т/га.

«В господарствах, які минулоріч фактично не мали черешні через приморозки, розраховували заробити в цьому сезоні. Та, схоже, знову не склалося. Плоди гниють просто на деревах. До збору врожаю не могли приступити більше тижня — дощ лив, як із відра. Між рядами у садах стоять величезні калюжі. На вихідні в «небесній канцелярії» змилостилися, і фермери швиденько зібрали бригади. Робота кипить з самого ранку. Сезонні працівники не приховують розчарування: багато черешні вже гнилої», – описується у публікації. 

Агроном ТОВ «Тачанка-сад» Анатолій Десна каже, що намагалися працювати з мережами супермаркетів, та не виходить. 

«Немає такої якості, як там вимагають. Потрібно багато черешні в ідеальному стані, а вона ж потріскана. Хочадуже смачна. Ще до дощів отримала достатньо сонця, тому солоденька. Ну от щойно здали по 40 гривень за кілограм. Для ранньої вибірки це дуже мало. Думали, що хоч 60—70 гривень візьмемо. Та яке там», – сказав він.

Читайте також: Мелітопольська черешня розтріскується через дощі

Журнали