Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

На гуртових ринках несуттєво подорожчали яблука

Гуртові ринки відмічають несуттєве подорожчання яблук у другій половині зими через морози. Подальший ріст ціни стримує низький попит. Із настанням тепла попит зросте і ціни підуть вгору.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» повідомляють аналітики найбільших гуртових ринків країни.

За даними Тетяни Гетьман, керівника департаменту “Маркетинг-Аналітика” гуртового ринку «Шувар» у Львові, там все ще можна купити дрібне, так зване «шкільне» яблуко по 8-10 грн/кг.  Якісне яблуко коштує 14-16 грн/кг.

На ринку «Столичному» (Київ) ціна на яблуко практично не змінилася — розкид від 8 грн до 20 грн. 8-12 грн — звичайне дрібного калібру, повідомляє . Торгівці на Столичному нещодавно підняли ціну лише на 1-2 грн, але це ситуативне подорожчання, пов’язане з морозами, вважає Іван Григорович, аналітик київського гуртового ринку. Через морози пропозиція на ринках скоротилась і ціни зросли на 1-2 грн, підтверджує тенденцію і ринок «Шувар».

«Покупців, хоча і стало менше, але у складних погодних умовах люди купують більший обсяг, щоб зайвий раз не виходити на мороз», — уточнює Гетьман. З потеплінням пропозиція може збільшитись, але знов таки, все буде залежати від планів з продажу господарств. Поки що вони стримують обсяги, сподіваючись на зростання ціни у квітні.

Активний розпродаж на «Шуварі» йде переважно в сегменті неякісного яблука, яке далі зберігати немає сенсу. Внаслідок цього мінімальна ціна зростає дуже повільно. На Столичному дещо інша ситуація: “підвальне” яблуко залишалось до січня, воно не давало можливості за хорошою ціною продати «холодильники». А зараз “підвальне” практично закінчилося, але попит через погодні умови прямо скажемо невеликий. В результаті, ціна на холодильне яблуко поки застигла.

«Якщо зазвичай яблука у нас [на ринку «Столичному» — ред.] представляють до двох десятків гуртовиків, то зараз торгують від сили троє, — розповідає Григорович. — Люди менше ходять по ринках, по вуличних лотках, та й по магазинах. А дистанційна доставка з великих мереж поки ще не дуже великий сегмент продажів становить, особливо що стосується яблук.  З потеплінням люди знову почнуть ходити по ринках, то попит зросте і ціна знову ж піде вгору».

Читайте також: Яблука одних сортів дешевшають, інших – навпаки