Овочі-Ягоди-Сад

Мульча вберегає персики від морозів та передчасної вегетації

Мульчування пристовбурових кіл листям, тирсою, соломою, торфом тощо запобігає промерзанню кореневої системи, а навесні не пускає тепло до коріння та не дає дереву передчасно вегетувати й квітнути під час хвилі приморозків.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

«До морозів заготовляємо біля дерев матеріал для мульчі, – радить Олександр Дядюра, спеціаліст з вирощування персиків  з Кривого Рогу на Дніпропетровщині. – Це може бути листя, тирса, солома, торф, бадилля тощо. Мульчувати пристовбурні кола треба, коли настануть холоди. Але не раніше, коли на дворі плюсова температура і сира погода. Бо можуть розвиватися грибні хвороби, що негативно впливають на саме дерево, а також щоб уникнути підгнивання кореневої шийки, яка буде покрита мульчею. Мульчування пристовбурних кіл запобігає підмерзанню кореневої системи взимку, а також захищає вологу землю навколо деревця від її вимерзання. Навесні ця ж мульча для деревця є термосом, коли у квітні за плюсової температури дерева починають пробуджуватися і вегетувати. Вона не пропускає тепло до коріння, а значить, затримує вегетацію дерев на 8–10 днів. Це важливий чинник, бо весняні зворотні заморозки негативно не позначаться на деревах, які ще не прокинулися і не вегетували. У такий спосіб ми їх рятуємо від весняних заморозків. Влітку ж не треба вдруге мульчувати пристовбурні кола після поливу, бо зимова мульча навесні відгрібається від штамба і служить бар’єром для поливу навколо пристовбурного кола. Також мульчується влітку після поливу, щоб уникнути земельної кірки шаром 5–10 см». 

У період відлиг, тобто в теплі дні січня або лютого, стовбури й скелетні гілки спеціаліст радить побілити. Для цього на 10 л води беруть 2 кг вапна і 200 г мідного купоросу, все проціджують  через марлю в 2–3 шари, змішують між собою так само, як для приготування БР. Потім додаємо прилипач і обробляємо дерева. Оброблення БР, а також біління можна робити за допомогою обприскувача. Усі гілки і стовбур деревця будуть біло-блакитні. Можна це зробити й будівельною щіткою.

«Деякі садівники білять дерева у саду в квітні або ж на травневі свята, напевно, «для краси» — це неправильно, все слід робити вчасно», – радить Олександр Дядюра.

Читайте також: Захист персика перед зимою починають із вологозарядки