Овочі-Ягоди-Сад

Молдавські яблука шукають ринки збуту

Молдавські яблука шукають ринки збуту

Після введення російського ембарго на фрукти та овочі з Молдови, яке набуло чинності 4 грудня 2023 року, офіційний експорт яблук на російський ринок призупинено. 

Про це повідомляє Agf.nl.

У листопаді Молдова експортувала лише 7800 тонн яблук, отримавши трохи більше 4 мільйонів доларів доходу. Це один із найслабших результатів листопада за останні 5 років. 

У листопаді цього року до країн колишнього СНД було експортовано 5,7 тис. тонн, з них 2,8 тис. тонн – до росії та 2,6 тис. тонн – до Казахстану. До Європейського Союзу потрапило менше 1 тис. тонн молдавських яблук, більшість з яких пішла до Румунії (731 тонна).

Тепер молдовські трейдери будуть активно шукати нові можливості для експорту яблук до Європейського Союзу і, перш за все, до сусідньої Румунії. Очікується активізація пошуку покупців на Близькому Сході, в Індії та Південно-Східній Азії.

Значна частина, ймовірно, також піде місцевим переробникам для виробництва яблучного концентрату навесні-влітку 2024 року. Два роки тому в Молдові було перероблено близько 40 тис. тонн яблук через те, що місцеві виробники і трейдери не знаходили для них покупців на свіжому ринку.

Читайте також: В Африці та на Сході посилюється тренд «шкільного яблука»