Овочі-Ягоди-Сад

В Африці та на Сході посилюється тренд «шкільного яблука»

В Африці та на Сході посилюється тренд «шкільного яблука»

У 2023 році зберігається тренд попиту на яблука менших калібрів не тільки в країнах Африки та Південної Азії, але й Об’єднаних Арабських Еміратах.

Про це в ринковому огляді журналу «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Гуржій, керівник експортної компанії USPA Fruit.

«Зазвичай такі яблука купують споживачі в Африці і Південній Азії, проте це не є універсальною закономірністю, адже існує великий попит на малі калібри яблук і в інших країнах, – розповів експерт. – Але, нажаль, до таких країн експорт Українського яблука неможливий, через відсутність узгоджених фіто-санітарних умов на державному рівні».

Попит на яблуко менших калібрів диктує Південно-Африканська республіка, відзначає Гуржій. Саме там виробляють малі калібри, і цей попит продиктований тим, що в таких країнах великі сім’ї, а також яблуко часто продається поштучно, пояснює він.

Керівник USPA Fruit відзначає ще одну цікаву тенденцію з півдня Африки. 

«Я довго спостерігаю за полицею та поведінкою на полиці в ритейлі ОАЕ, і один з нових трендів, який приніс ПАР, це яблуко невисокого рівня забарвення та малих калібрів, що було неможливим на ринку ОАЕ ще декілька років тому», – розповів Гуржій.

Читайте також: Експортери готові добре платити за дрібні яблука