Овочі-Ягоди-Сад

Малі саджанці пробачають помилки 

Якщо у садівника при закладці насаджень яблуні немає можливості відразу поставити шпалеру та зрошення, краще придбати саджанці невеликого розміру. До того ж вони коштують дешевше.

Такі поради дає у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» Мацей Липецький, власник польского розсаднику «Lipecki».

«Головне тут – у можливості садівника обслужити саджанці після посадки, – каже він. – Якщо в нього є досвід і засоби, то чим більші саджанці, тим краще. Але якщо хтось розуміє, що поставить шпалеру не через тиждень, а лише через три місяці – тоді треба подумати, чи може краще посадити саджанці поменше, тому що, в іншому випадку, через три тижні вони лежатимуть на землі, а не стоятимуть. Їх треба одразу прив’язувати».

Те саме стосується і поливу: якщо ви зможете провести зрошення тільки через рік або навіть три місяці, краще не садити найбільших саджанців. Коли саджанець викопується з розплідника, його коріння завжди обрізане, а крона велика, тому маленьке коріння повинно мати все, щоб забезпечити крону.

«Не можна навіть думати, що дереву можуть у майбутньому нашкодити бур’яни, посуха чи ще щось. А менші саджанці прощають такі помилки. Тобто кожен підприємець-садівник повинен усвідомлювати, до чого він готовий. Але й економія має значення. Найбільші саджанці – найдорожчі, тому якщо хтось хоче заощадити на посадці – він зможе очікувати більшого врожаю пізніше», – розповідає польський експерт.

Читайте також: На Буковині збирають яблука з саду, посадженого торік