Овочі-Ягоди-Сад

На Буковині збирають яблука з саду, посадженого торік

На Буковині збирають яблука з саду, посадженого торік

Підприємство «Агромаркет», що в селі Недобоївці на Буковині, збирає яблука з 5 га саду, посадженого з італійських саджанців минулого року, повідомляє TVNews.

Таким чином підприємство розпочало заміну сортів у своєму 50-гектарного саду.

«Аби яблука були в тренді, потрібні нові популярні сорти. Ми вже почали процедуру викорчовування старих садів з тими сортами, які не мають попиту та посадку нових сортів, –  керівник агрофірми В’ячеслав Тодосійчук. – Фермери зазнають збитки. Дерево починає плодити десь на четвертий рік. Але можна посадити доросліші деревця і вони плодять швидше. Ми садили минулого року італійські саджанці, вже цього року є яблука. Минулого року обновили 5 га, саджанці з Італії. Але це дуже дорого». 

В’ячеслав Тодосійчук, зауважив, що підприємство переорієнтовується на європейський ринок.

«Ми були орієнтовані на східний ринок, на той ринок, звідки нам зараз летять ракети. Для того, щоб переорієнтуватись на інші ринки, нам потрібно мати інші сорти». 

Він перерахував, що найпопулярнішим у світі сортом яблук є Роял Гала та похідні. Друге місце – Ґолден Рейнджерс. Третє місце за популярністю – Ред Делішес. Четвертий сорт – Гренні Сміт. Українці люблять джонатоїдну групу яблук, називається яблуко-персик, популярний також Голден.

Читайте також: «Аграна Фрут Лука» позбавляється неактуальних сортів яблунь