Овочі - Ягоди - Сад

Листоблішки загрожують виробництву моркви та картоплі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Останніми роками листоблішки стали важливими шкідниками, які загрожують виробництву моркви та картоплі у різних регіонах світ, включаючи Європу.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Листоблішки можуть передавати бактерію Candidatus Liberibacter solanacearum (Lso), що обмежує флоему моркви та картоплі. Значне занепокоєння викликає передача Lso від моркви до картоплі та всередині картоплі.

Вчені Інституту Аграрних наук з Мадриду (Іспанія) з Шотландського сільськогосподарського наукового агенства з Едінбурга (Великобританія) провели дослідження на в на комерційних полях моркви та картоплі в центральних та східних частинах материкової Іспанії з 2015 по 2017 рік.

«На морквяних і картопляних культурах було виявлено два види листоблішок, Bactericera trigonica та Bactericera nigricornis. На морквяних полях найпоширенішим видом була B. trigonica (яка зустрічається від появи рослин до збору врожаю), тоді як у посівах картоплі найпоширеніша листоблішка – B. nigricornisВ. nigricornis був знайдений як на моркві, так і на картоплі і є єдиним видом листоблішок, які можуть харчуватися та розмножуватися обома цими культурами в Європі, – це потенційний ризик передачі Lso від моркви до картоплі», – пояснили вчені.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями