Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Лохина щороку дешевшає, але залишається найдорожчою ягодою

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За інформацією керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, три останніх сезони ціни на лохину знижувалися на  20-30% щороку. Виробництво цієї ягоди збільшується, але вона залишається найдорожчою. Високі ціни на лохину підтримує значна частка експорту — до 70% цієї ягоди йде за кордон.

Основним трендом українського ринку ягід є швидкий ріст площ під ягодами та значна частка експорту. Найбільш затребуваною експортною культурою є лохина — 60-70% якої постачають за кордон. 

Полуницю та малину експортують набагато менше, переважно у мороженому вигляді. За рік на «Шуварі» продається 7-8 тис. тонн ягід. Вітчизняні ягідники конкурують не лише з імпортною продукцією, але й з українськими виробниками кісточкових.

«У травні найбільше продається суниця садова, в червні — суниця садова і черешня, в липні попит на ягоду суттєво знижується, хоч асортимент стає значно більшим. Це відбувається за рахунок появи на ринку кісточкових, які є потужним конкурентом для ягоди», — зазначила Тетяна Гетьман.

У січні на ринку продається полуниця з Греції по 180 грн/кг. Лохина з Іспанії з’являється в кінці квітня – на початку травня, минулої весни вона коштувала 180-200 грн/кг й вітчизняні виробники мусили знижувати ціни.

Читайте також: Експорт лохини не варто починати з плантацій менше 100 га, – фермер

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!