Овочі-Ягоди-Сад

Кооператив на Одещині придбав сортувальну лінію для персиків та нектаринів

Кооператив «Удобне», який об’єднує садівників Одещини, вступає в новий сезон з автоматизованою лінією для сортування персиків та нектаринів, аналогів якої немає в Україні.

Про це повідомляє Український проект бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

На початку поточного року кооператив «Удобне» отримав грантову підтримку від канадського проекту UHBDP в рамках програми «Допомога групам виробників у подоланні наслідків COVID-19». На отримані кошти об’єднання садівників придбало автоматизовану лінію для сортування персиків і плодів нектарину. Обладнання дозволяє сортувати за вагою та розміром від 2 до 3 тонн плодів на годину. Розробник і виробник устаткування – компанія «OLIMPIAS», що розташована в Греції. На сьогоднішній день в Україні немає аналогічних ліній для подібного сортування ніжних фруктів.

Наразі обладнання змонтовано, здійснена наладка основних функцій сортувальної лінії за допомогою плодів цитрусових та яблук, які багаторазово проганялись по транспортерних стрічках протягом процесу налаштування.

Первинне налагодження відбувалося у режимі відеоконференції між фахівцями кооперативу та інженерами з грецької сторони.

З початком збору врожаю персика та нектарина у кооперативі ще зв’язуватимуться з грецькими фахівцями для настройки специфічних функцій обладнання.

Нагадаємо, після збирання ягід важливо провести їх сортування.