Овочі-Ягоди-Сад

Канадці допоможуть фермерам адаптуватися до погодних і карантинних змін

84% дрібних та середніх фермерів-клієнтів Українського проєкту бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP) відзначило істотний вплив погодних умов на їхній бізнес.

UHBDP за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади допомагатиме своїм клієнтам адаптуватися до погодних негараздів та змін, пов’язаних із наслідками пандемії Covid-19.

Про це розповів Дмитро Ніколаєв, менеджер UHBDP, повідомляє AgroTimes.

«У цілому в базу даних проекту UHBDP внесено понад 48 тисяч клієнтів. Опитування, проведене серед них, засвідчило, що 84% відчули істотний вплив погодних умов на їхній бізнес. Минулого року на Півдні спостерігалася сильна посуха, цього року – затяжні дощі. Крім того, 43% відзначили вплив карантинних обмежень на реалізацію продукції та збут. Щоб відреагувати на ці проблеми, проект UHBDP розробив нові програми фінансової підтримки малого та середнього аграрного бізнесу, а також продовжив ті, з якими працював із 2015–2016 років», – сказав Дмитро Ніколаєв.

Загалом під час дії Проєкту фінансову підтримку вже отримали 2 785 клієнтів на загальну суму 43,25 млн. грн.

У найближчій перспективі Проєкт зосередиться на роботі за кількома напрямками. Зокрема, у фокусі буде ознайомлення фермерів із законодавством щодо ринку землі, який відкривається 01 липня 2021 року, розробка та впровадження навчальної та торгівельної онлайн-платформи, надання грантів на відновлення після COVID-19 для найбільш вразливих фермерів, фермерських груп, кооперативів та МСП тощо.

Крім того, буде продовжена програма інвестиційних грантів, за якою фермерам надається допомога для впровадження післязбиральної доробки й переробки продукції, сортування й пакування.

Також Проєкт продовжив програму малих грантів: один її напрям орієнтований на жінок-фермерок та бізнеси, що залучають жінок як робітниць, другий – на впровадження технологій, дружніх до довкілля.
Читайте також: Проєкт UHBDP продовжить підтримувати фермерів Півдня