Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Компанія «Віл-Нат» з п’ятирічного саду зібрала 1,43 т/га горіхів

Компанія «Віл-Нат» з п’ятирічного саду зібрала 1,43 т/га горіхів

У суперінтенсивному горіховому саду ТОВ «Віл-Нат», що в Ізмаїльському районі на Одещині чистою площею 85 га за французькою технологією на п’ятий рік після висаджування отримали 121 тонну (в перерахунку на сухий горіх в шкаралупі). У перерахунку на 1 гектар саду середня врожайність горіха становить 1,43 т/га.

Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на своїй сторінці у Фейсбук.

«Перші невеликі пробні ділянки горіхів були посаджені в 2013-2014 роках. Основний горіховий масив був висаджений в 2015 році, – написав він. – 

Проектування саду і поставки саджанців зробила компанія Linard France (Франція). Сад був висаджений за сучасною інтенсивною технологією саджанцями французьких сортів Lara і Fernor і сьогодні плодоносить 17743 дерева (3596 – сорту Lara і 14147 – сорту Fernor)».

Він також додав, що з моменту закладання і до теперішнього часу технологічно сад супроводжує один з провідних європейських фахівців з волоському горіху Себастьєн Лінард, який є представником сім’ї Лінард, яка управляє одним з найвідоміших горіхових розплідників Франції Linard Qualite Plants вже протягом трьох поколінь.

Першу товарну партію саду «Віл-Нат» зібрали в 2019 році. Технологія передбачає планове збільшення плодоношення мінімально до 4,0 т/га.

Компанія дообладнує завод з переробки горіха, який зможе обслуговувати всіх горіхівників Бессарабії.

Читайте також: Зменшилося виробництво волоських горіхів

Журнали