Овочі-Ягоди-Сад

Кісточкові переживають релокацію неоднаково

Кісточкові переживають релокацію неоднаково

На ринок сливи вплив окупації південних областей був несуттєвим.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Євген Кузін, аналітик плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit, міжнародний консультант ФАО.

По кісточкових, які переживають релокацію у північніші регіони, ситуація дуже різниться залежно від сегмента, додав він. До того ж велика кількість споживачів цих фруктів виїхала з країни через війну.

«Звісно, що площі під більшістю кісточкових (абрикоси, персики, черешня) будуть розширюватися в нових виробничих регіонах, але цей процес тривав в Україні й до війни, – зауважив аналітик. – Наприклад, у сегменті черешні до повномасштабного вторгнення одним із найцікавіших сегментів для інвестицій були пізні сорти, які виходять на ринок у період, коли основний вал продукції з Півдня вже пройшов».

Водночас Кузін назвав ринок кісточкових доволі складним сам по собі – через короткий сезон, велику залежність результатів від погоди та велику конкуренцію. Зокрема супермаркети орієнтуються переважно на імпорт, і конкурувати за полиці треба не лише зі співвітчизниками, а й з постачальниками з Греції, Туреччини, Іспанії тощо. З іншого боку, нівелювання погодного чинника укриттям і захистом від заморозків є доволі витратним заходом і суттєво подовжує період окупності кісточкового проєкту.

Читайте також: У Мукачево в мороз зацвіла сакура