Овочі-Ягоди-Сад

«Уманська фруктова компанія» збільшує насадження черешні за системою Драпо

«Уманська фруктова компанія» збільшує насадження черешні за системою Драпо

Цього року «Уманська фруктова компанія» (Черкаська область) досадила 1 га черешні саджанцями бельгійського виробництва за системою Драпо (Drapeau – фр. – прапор.  У цій системі дерева ростуть на шпалері під кутом 450, що дозволяє їм швидко вступати у плодоношення, формувати значний врожай та спрощує догляд за садом).

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Оксана Гордій, співзасновниця та керівниця цього проекту.

В саду компанії вже вирощуються 6 га черешні за цією системою. Ідея виникла у засновників після того, як вони побували в одному з садівничих господарств Швейцарії.

«Біля Цюріха є великий сад, де ми побачили дуже гарні дерева, посаджені за системою Drapeau, – розповіла Оксана Гордій. – Вони нам дуже сподобались, і ми вирішили посадити за нею частину нашого саду. Але у нас не було власного досвіду, і ми його набували самі, користуючись тільки зробленими фото та інтуїцією. Втім ми отримали результат, який нам подобається».

Основні сорти у черешневому саду «Уманської фруктової компанії» – Кордія, Регіна, Тамара, Хертфорд. Висаджені вони в основному на підщепі Gisela 5, в невеликій кількості є Gisela 6, Gisela 12 та Weigi 2. 

Читайте також: Нахилені черешні на шпалері формують вищий урожай