Овочі-Ягоди-Сад

Картопля на зрошенні потребує додатково 30 тис. грн/га, – фермер

Фермер Микола Панасенко із села Залізняк, що поблизу міста Суми, спеціалізується на вирощуванні картоплі та овочів борщового набору. Оскільки картоплю господарство вирощує на поливі й на богарі, є змога порівняти економіку обох технологій.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Гектар картоплі, яку вирощуємо без зрошення, обходиться нам у 60–65 тис. грн, але там урожайність менша, на зрошуванні –– ще додатково 30 тис. гривень, –– розповів Микола Панасенко. –– Крім того, нинішнього року більші кошти витратили на придбання посівного матеріалу картоплі, який несподівано для нас подорожчав.

У цілому ФОП «Панасенко» обробляє 15 га, 2 га з яких відведено під картоплю.

З 2010 року використовує систему крапельного зрошення: вода подається із власної свердловини за допомогою невеликої насосної станції через магістральний водогін (у вигляді поліетиленової труби) і далі в міжряддя через прокладену крапельну стрічку.

Фермер також озвучив витрати на вирощування інших культур.

«Враховуючи вартість насіннєвого матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, поливу тощо, гектар капусти обходиться нам у 95–100 тис. грн, у посіви моркви доводиться вкладати 80–90 тис. грн на гектар, столових буряків –– 70–75 тис. гривень», – підсумував Микола Іванович.

Читайте також:Перш ніж інвестувати у зрошення, слід з’ясувати, чи є в регіоні достатньо води, – фермер

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!