Агромаркет

Перш ніж інвестувати у зрошення, слід з’ясувати, чи є в регіоні достатньо води, - фермер

Перш ніж інвестувати у зрошення, слід з’ясувати, чи є в регіоні достатньо води і звідки її можна брати, щоб, приміром, не висушити за один сезон єдине в окрузі озеро чи річку. Для цього потрібно звернутися до фахівців, які проведуть аналіз наявних у регіоні джерел води.

Про це в інтерв’ю журналу The Urainian Farmer розповів директор та власник ПСП «Альфа-Агро», голова басейнової ради Нижнього Дніпра Ігор Брагінець (Херсонська обл.).

За його словами, на сьогодні в Україні воду для поливу можна брати зі свердловин, річок, водоканалів тощо, втім, цей ресурс дуже обмежений, і якби всі господарства одночасно почали встановлювати зрошення, води на всіх не вистачило б, тому це питання потребує жорсткого регулювання з боку держави.

Він також розповів, що у США, наприклад, фермери використовують кілька джерел води, у тому числі із підземних морів. Там є чіткий регламент, скільки води на рік може використати одне господарство. Тобто фермер планує свою сівозміну таким чином: якщо в нього в обробітку є 300 га землі, то із них на зрошенні у нього будуть 100 га. В Україні, на жаль, такого регламенту немає, а тому й кількість доступної вологи щороку зменшується.

«Та якщо господарству все ж пощастило запустити зрошення, слід іще зважати на якість води, адже дуже часто це є причиною засолення грунтів. Особливо це відчутно у разі поливу системою дощування», – зазначив Ігор Брагінець.

Крім того, якщо при дощуванні  брати воду з водоканалу, куди потрапляє велика кількість насіння бур’янів, це спричиняє додаткову забур’яненість, адже дюзи, якими здійснюється полив, мають досить великий діаметр, і насіння разом з водою потрапляє на поле. Таких проблем немає за крапельного поливу, адже система має фільтри.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!