Овочі-Ягоди-Сад

Картопля на гідропоніці показала втричі більшу врожайність

Картопля на гідропоніці показала втричі більшу врожайність

Вчені Норвезького інституту біоекономічних досліджень спробували вирощувати картоплю на чистому деревному волокні. Врожай був утричі вищий, порівняно з місцевим звичайним землеробством.

Про це йдеться у публікації в журналі Nature.

Нова гідропонна система, яка використовує крапельне зрошення та пластикові пакети як контейнери, була протестована для трьох різних типів деревного волокна, двох сортів і двох стратегій фертигації. Впровадження системи призвело до збільшення виробництва бульб на ~300% порівняно з місцевим звичайним землеробством.

Мінеральний склад бульб, отриманих із гідропонної системи, був подібний до складу бульб, вирощених у полі. Крім того, стало можливим отримання бульб із більшим вмістом сухої речовини, порівнянним із картоплею, вирощеною в ґрунті.

Можливість вторинної переробки, багаторазового використання та простота цього рішення може сприяти його застосуванню для підвищення безпеки виробництва продуктів харчування в окремих регіонах світу, а також його використання в міському сільському господарстві, зазначають дослідники.

Читайте також: Вчені працюють над стресостійкістю картоплі