Овочі - Ягоди - Сад

Карантин сприяв експорту заморожених ягід з України

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За два попередні роки ФГ «Ніжин агроінвест» вдалося реалізувати закордонним партнерам понад 1,5 тис. тонн замороженої ягідної продукції. З початку епідемії коронавірусу господарство навіть збільшило поставки, бо іноземці через карантин більше вживають вітамінної продукції. 

Про це в колонці на AgroTimes повідомив очільник ФГ «Ніжин агроінвест» Андрій Білий.

«Експортуємо лише заморожені ягоди, –– уточнив він. –– Ми не конкуренти Єгипту, який постачає ранню продукцію, довготривалого зберігання. Та й взагалі, «пластмасових» ягід там вдосталь, а наші цінуються за смак, запах, яскравий колір. З початку епідемії коронавірусу ми навіть збільшили поставки, бо іноземці через карантин більше вживають вітамінної продукції. Проблем із відвантаженням теж не було, вантажі спокійно пропускали через кордон». 

Цього року, незважаючи на примхи погоди, в господарстві отримали непоганий урожай суниць садових, адже під час приморозків обкурювали насадження димом. 

Щоб зекономити площі, у ФГ «Ніжин агроінвест» висаджують суниці між обліпихою, це трохи більше 6 гектарів. Сорт Зенга Зенгана – для заморожування, ягоди сортів Соната й Мурано йдуть на продаж у свіжому вигляді для внутрішнього ринку. Крім того, вирощують ремонтантні сорти Альба й Альбіон, їх також реалізують на внутрішньому ринку.

«До речі, наше господарство виступило ініціатором створення обслуговуючого кооперативу «Дари Чернігівщини», – зазначив Андрій Білий. – Кооператив ще молодий, йому два роки. Зараз у ньому 12 членів – це фермерські господарства, які й раніше займалися вирощуванням ягід. Наша співпраця здебільшого полягає в допомозі з реалізацією готової продукції. Але вже з цього року ми проводимо активну роботу щодо залучення нових членів, які раніше не займалися ягодами. Ми будемо надавати їм за мінімальною ціною посадковий матеріал зі свого розсадника, допомагати в монтуванні зрошувальної системи, будемо надавати рекомендації з вирощування ягід та гарантовано викупати їх продукцію за договірною ціною».

Читайте також: ТОВ «Дібрівка Агросервіс» планує експортувати 300 т замороженої малини

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями