Овочі-Ягоди-Сад

Інтенсивний горіховий сад в Україні дає 8 т/га

Для відносно швидкого та багатого врожаю горіху потрібен інтенсивний сад, який швидко виходить на плодоношення 8 т/га. Таку думку висловлює на сторінках журналу «Садівництво по-українськи» Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс» (Одеська область).

«Якщо ми садимо сад, образно кажучи, «для онуків», то можемо садити 10 × 12 і без поливу. Він тільки років через 10 років вийде на максимальне плодоношення, та й урожай буде набагато меншим — відповідно до схеми посадки, – пояснює підприємець. – У суперінтенсивному садять за схемою 4 × 6. Вибір щільності залежить від того, який результат і коли ми хочемо отримати. Наші знайомі посадили 4 × 6 в Україні і вже отримують до 8 т/га».

Він апелює до результатів садівників, які з інтенсивних садів упевнено експортують горіхи у Європу. До них приїжджають євпропейські переробник, коли горіхи ще висять на дереві, оцінюють обсяг і тут же законтрактовують майбутній урожай на жовтень. Гроші перераховують уже після того, як отримають підготовлений товар з України, оцінять його калібр і відтінок ядра на відповідність стандарту. Так чинять практично всі європейські клієнти, розповідає Болкісєв.

Читайте також: Горіх для інтенсивного саду