Овочі-Ягоди-Сад

Імпортуємо більше суниці, ніж експортуємо

У цьому році ринок свіжої суниці України відзначився не тільки суттєвим падінням експорту, а й зростанням імпорту цієї ягоди.

Про це повідомляють в асоціації «Ягідництво України» з посиланням на дані державної служби статистики.

Так, згідно з офіційними звітами, з січня по травень 2019 року Україна закупила на зовнішніх ринках 237 тонн свіжої суниці, що майже вдвічі більше, ніж за перші 5 місяців минулого року та у 1,5 раза перевищує показники за весь 2018 рік. При цьому найбільше зростання закупівель було зафіксовано саме у квітні, коли стало зрозуміло, що сезон реалізації ягоди з місцевих господарств дещо затримується.

Головними постачальниками суниці садової на український ринок в січні-травні 2019 року виступали Греція – 128 тонн, Іспанія – 43 тонни та Польща – 35 тонн.

За цей період експорт суниці садової з України помітно скоротився.  У січні-травні 2019 року українські постачальники відвантажили на зовнішній ринок всього 243 тонни цієї ягоди.

Для порівняння, за підсумками 5 місяців  2018 року експорт української суниці садової становив 481 тону.

Але, якщо у натуральному виразі експорт ягоди  в перші 5 місяців 2019 року впав майже удвічі, експортна виручка зменшилася всього на 16% – з $ 404 тис. до $ 340 тис.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!