Овочі-Ягоди-Сад

Фермери зекономили на воді для овочів, але є проблеми з бур’янами та хворобами

Дощ на Херсонщині/Фото Вадима Дудки

Три тижні дрібних дощів дозволили добре прижитися розсаді перців, томатів та капусти, але поля цибулі страждають від бур’янів та пероноспорозу. А зараз починається період градів.

Про це в колонці на AgroTimes написав Вадим Дудка, керівник діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз», що в Херсонській області.

«Заощадити на поливній воді звичайно ж вийшло, до того ж велика частина опадів була низькоінтенсивна (не зливи, а дрібний дощик), а це найцінніша поливна вода, істотно полегшує завдання отримання сходів цибулі і моркви, а також забезпечує ідеальну приживлюваність розсади всіх видів овочів (адже саме на ці місяці випадає період посадки). Так що перці, томати, капусти всіх видів відчувають себе чудово», – зазначив він. 

Проте зауважив, що на озимій цибулі і часнику ця волога не всім була доречною. Майже щоденні «грибні» дощі завадили вчасно провести обприскування і чимало полів заросло бур’яном і сильно постраждало від пероноспорозу.

«Але саме «цікаве» починається саме зараз., – застеріг він. – В останні три дні період дрібних дощів змінився градами. І майже кожен день фермери діляться сумними картинками з полів пошкоджених градом. Це мабуть, єдиний з форс-мажорів на фермерському полі проти якого овочівники ніяк не можуть захиститися».

Читайте також: Експерт пообіцяв зниження ціни на суницю садову