Овочі-Ягоди-Сад

Експерт пообіцяв зниження ціни на суницю садову

Експерт пообіцяв зниження ціни на суницю садову

Ціна на суницю садову просяде вже на наступному тижні, і з позначки 50 грн/кг в роздрібний торгівлі знизиться до 25-30 грн/кг. Такий прогноз дає Олег Калінін, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP і фонду «Ласка».

Про це повідомляє Український проект бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

На думку Олега Калініна, весна 2021-го року була сприятливою для зав’язування ягоди, тому очікується багатий врожай суниці садової. І навіть зливи, які накривають південь України останні 2 тижні, не зможуть змінити ситуацію. 

«Так, ягода насичена вологою, так, дійсно, вона швидко псується після збору, але її дуже багато», – відзначає фахівець.

Він зауважує, що з дня на день на півдні країни масово вступає в плодоношення суниця садова відкритого ґрунту, ще через тиждень підключиться ягода, вирощена в центральній частині України.

«Польські імпортери вже оголосили ціну, яку вони готові давати за суницю садову третього сорту, і це – 0.5 євро/кг. З такої ягоди шляхом віджиму соку виготовляється концентрат або виробляються джеми і наповнювачі.

Нинішня південна ягода на переробку не годиться, оскільки через дощ має низький вміст сухих речовин і цукрів», – додав Олег Калінін.

Читайте також: Збільшилася пропозиція ранніх овочів, ціни впали