Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Фермер розповів про секрети приживлення розсади порею

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Фермер Ігор Микицей з Київщини встановив, що розсада порею гарно приживається, якщо в рослин двічі підрізати листки.

Про це він повідомив у коментарі AgroTimes.

Раніше для вирощування розсади порею Ігор Микицей використовував касети на 260 чарунок. Їх наповнювали торфосумішшю і розкладали по одній насінині в чарунку.

Але не кожна насінина дає сходи, тому вирощувати розсаду таким способом доволі ризиковано.

Нині для вирощування розсади цибулі порею використовують касети на 160 чарунок. Їх наповнюють прибалтійською торфосумішшю Домофлор Мікс. Насіння порею сіють у касети 25-го січня. У кожну чарунку кладуть чотири або п’ять насінин.

Температуру повітря в теплиці контролюють, щоб вона не опускалася нижче 27 °С і не піднімалася вище 30 °С, оскільки це впливає на появу сходів.

Торік виробник провів експеримент з пікіруванням сіянців. Взяв касету на 160 чарунок, де росло по чотири рослини в кожній чарунці, й розпікірував по одному сіянцю в чарунку в 10 касет на 260 чарунок.

Під час пересаджування рослин кожен сіянець обережно виймав з чарунки, укорочували йому корінці та листки. У такому вигляді рослини висаджували в чарунку касети й поміщали в теплицю. В умовах теплиці розпікірувані сіянці швидше приживаються.

Розсаду порею у віці 60 днів із 4–5-ма листками підготував до висаджування в поле. Касети з рослинами поставив на лотки, за допомогою газонокосарки підрізав листки. Касети помірно зволожив теплою водою, щоб легко було виймати рослини. Потім у розсади підрізав корінці, залишивши не більше 2–3 см.

Цей спосіб отримання розсади підприємцю сподобався. Хоча вирощування розсади обходиться дорожче, продукцію можна продавати раніше на два тижні – у перших числах серпня.

Читайте також: Для гарної розсади ретельно добирають субстрат і касету

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!