Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Експорт сербських фруктів та ягід зріс на 19%, незважаючи на пандемію

Експорт сербських фруктів та ягід зріс на 19%, незважаючи на пандемію

Секретар Асоціації рослинництва та харчової промисловості Торгової палати Сербії Олександр Богунович заявив, що експорт фруктів та ягід за 2020 рік зріс на 19%, повідомляє Ekapija.

«Минулого року в Сербії було вироблено близько 1,6 млн тонн фруктів, а також експортовано 503 тис. тонн, що на суму близько 644 млн євро, що більше приблизно на 19%», – зазначив Олександр Богунович.
Найбільше доходу від експорту фруктів та овочів принесла малина – 259 млн. євро. Основними ринками для малини є Німеччина, де щорічно експортується близько 37%, Франція – (17%) та Бельгія – (7%). Від 5% до 7% поїхало до Великобританії, Нідерландів та інших країн ЄС, але сербська малина також потрапила до США, Австралії та Росії.

За словами Богуновича, яблука посідають друге місце щодо експорту, і, як і в попередні роки, експорт становив близько 110 млн. євро. Близько 78% цього експорту потрапило на ринок Російської Федерації, а Сербія є найбільшим експортером яблук до цієї країни.

«Ожина принесла дохід у розмірі 41 млн. євро, а вишня близько 40 млн. євро. Лише заморожена вишня експортувано на суму близько 32 млн. євро на ринки ЄС та Росії. Сливи експортовано на суму близько 21 млн. євро. Близько 86% цього фрукта продано у свіжому виді, головним чином до країн ЄС та Російської Федерації, і 13% сухофруктами. Персики, полуниця, нектарин та вишня також експортувались, переважно на ринок Російської Федерації», – сказав Богунович.

Читайте також: Експерти спрогнозували війну ягідників за експортні ринки

Журнали