Овочі-Ягоди-Сад

Експерти спрогнозували війну ягідників за експортні ринки

лохина

Цього сезону очікують вищий, ніж торік урожай ягід та загострення боротьби за експортні ринки, за якої конкуренти України можуть декларувати нижчі ціни на ягоди, зокрема, лохину, йшлося на онлайн-семінарі «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон — нові проблеми?»

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Найімовірніше, гравців галузі ягідництва очікує доволі складний сезон 2021, – зазначає видання. – Якщо в минулому сезоні проблем як із ціною, так і зі збутом не було (була проблема з врожайністю), то цього року за умови пристойного врожаю слід буде очікувати на справжню війну за експортні ринки, а Україна навіть у нашому регіоні – далеко не єдиний постачальник ягідних культур, зокрема й лохини». 

За словами Олександра Хорева, керівника проєкту  «АПК-Інформ: овочі і фрукти», сусідні Сербія та Польща доволі активні. З огляду цін минулих сезонів, поляки можуть декларувати суттєво нижчі ціни на ягоди, ніж в Україні.

«Тож за ринки цього року доведеться поборотися», – сказав він.
А економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак розповів, що в України в ягідному секторі (зокрема, у виробництві лохини, на яку зараз роблять ставку багато підприємців), немає великих переваг порівняно з іншими країнами. Україна не має кліматичних плюсів, а потенціал продуктивності в нас навіть менший, ніж у країнах ЄС. Певною перевагою можна вважати хіба що низьку вартість робочої сили, але із самими працівниками і в нас, і в інших країн зараз великі проблеми. 

Тим часом нарощується виробництво лохини у країнах Субсахарської Африки.

«Клімат там для лохини ідеальний: майже для кожного тамтешнього регіону можна знайти свій сорт ягоди. Оскільки тут є велика кількість молодого населення та дешевої робочої сили, вони цілком можуть зайняти провідне місце в поставках до Близького Сходу та країн Азії», — вважає Андрій Ярмак.

Читайте також: Суниця садова, лохина та дикоросла чорниця для заморожування будуть дешевшими