Овочі-Ягоди-Сад

Експерти очікують дуже низькі ціни на яблука

<strong>Експерти очікують дуже низькі ціни на яблука</strong>

Через війну, окупацію, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Доларові ціни при цьому будуть рекордно низькі, а гривневі – найнижчі за останні 6-7 років.

Про це розповів керівник аналітичного напряму проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Євген Кузін під час онлайн-конференції «Яблучні прогнози 2022».

За його словами, через бойові дії та окупацію цього року Україна втратила близько 5% від загальних площ під яблуневими садами.

Через дорожнечу ЗЗР та добрив погіршився захист та підживлення яблунь. Мобілізація та евакуація загострили проблему нестачі робочої сили.

Виїзд за кордон від 3 до 5 млн українських споживачів, переважно жінок і дітей, які є основними споживачами яблук, суттєво знизив повип. А заблокований український морський експорт і великий минулорічний урожай в Європі, залишки якого продаватимуться до жовтня, тиснуть на ціни.

Тому експерти прогнозують рекордно низькі ціни на українські яблука в доларовому еквіваленті, тоді як гривневі ціни будуть найнижчі за останні 6-7 років.

Читайте також: Назвали регіони перспективного експорту яблук