Овочі-Ягоди-Сад

Назвали регіони перспективного експорту яблук

<strong>Назвали регіони перспективного експорту яблук</strong>

Частково замінити експорт яблук у білорусь, який займав 38-40%, цього року можуть Іспанія, Португалія, Румунія, Угорщина, країни Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Про це під час конференції « Яблучні прогнози -2022» розповів Євген Кузін, керівник аналітичного відділу компанії «АПК-Інформ: офочі та фрукти».

Аналітик зауважив, що повністю замінити експорт до білорусі не вдасться через особливості сортів, які туди постачалися.

У європейському регіоні перспективними країнами для експорт цього року Євген Кузін назвав Іспанію та Португалію, де які імпортують яблука та в яких цього року трапилася засуха. Також зниження врожаю спостерігалося в Румунії та Угорщині.

Ринок країн Близького Сходу привабливий для українських постачальників яблук, проте їм доведеться серйозно конкурувати з колегами з країн Євросоюзу, де теж значний врожай цього року, Туреччиною та Іраном, де є врожай та значно дешевша логістика.

За словами доповідача, найбільш привабливим для українських садівників є ринки країн Південно-Східної Азії, особливо з урахуванням того факту, що основні постачальники регіону – США та Китай недоотримали врожай.

Читайте також: Садівникам радять експортувати і скорочувати витрати