Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Два неврожайних роки кісточкових стимулюють продажі яблука

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Продажі яблук б’ють рекорди в Німеччині, Австрії, Франції, Польщі і більшості інших країн ЄС та Україні на тлі зменшення врожаю черешні, абрикосів та інших кісточкових.

Про це повідомляє EastFruit.

Видання зазначає, що другий рік поспіль основна частина Європи стикається з дефіцитом черешні та інших кісточкових фруктів. Причина в аномальних погодних умовах, різко знижують виробництво цих фруктів два сезони поспіль. 

У 2019 року в Італії – країні, яка займає лідерські позиції у виробництві кісточкових в Європі – була зафіксована найхолодніша весна в історії метеоспостережень. Повітря не прогрівалося вище 18-20 градусів більшу частину часу в травні, а під час цвітіння садів черешні, абрикоса, персика та інших кісточкових нерідко спостерігалися заморозки. Під час збирання, крім холодної погоди, спостерігалися ще і рясні опади, остаточно знищили врожай черешні і погіршили якість кісточкових, особливо раннього абрикоса. Відповідно, у споживача практично не було вибору місцевих фруктів, і продажу яблука в травні 2020 року в Італії виявилися рекордними.

У 2020 році погода в травні була краще, але раніше, під час цвітіння садів, заморозки майже повністю знищили врожай ранньої черешні і сильно скоротили врожай ранніх сортів абрикоса. А продажі яблука били рекорди в Німеччині, Австрії, Франції, Польщі і більшості інших країн ЄС.

На думку аналітиків проєкту, при нормалізації погодних умов у наступних роках ринок яблука може обвалюватися у травні за умови достатньої пропозиції полуниці, черешні, абрикосів тощо. Проте, не виключають, що негативний споживчий досвід двох сезонів поспіль все-таки знизить загальне споживання кісточкових фруктів і дасть поштовх зростанню споживання яблука. Особливо якщо на ринку будуть з’являтися цікаві новинки в цьому сегменті фруктів.

Читайте також: Експертка пояснила причини високих цін на яблука

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: