Овочі-Ягоди-Сад

До Китаю найперспективніше експортувати черешню та лохину, – УПОА

Експорт черешні та лохини – найперспективніші позиції українського плодоовочевого експорту до Китаю, вважає президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

Про це повідомляється на сайті організації.

«Перешкод для успішного налагодження експорту української черешні на китайський ринок на даний момент не існує. Однак обсяг продукції преміальної якості, який і цікавить споживача з Піднебесної, на сьогоднішній день в Україні вкрай невеликий.

При цьому в 2018-2019 рр. українські виробники експортували черешню до Китаю. У поточному ж році, з огляду на неврожай даного фрукта в Україні, обсяги експорту були мінімальними», – йдеться у повідомленні.

Тарас Баштанник вважає лохину другим найбільш перспективним плодоовочевим продуктом України для експорту до Китаю. Але в найближчі пару років Україна не наростить достатні для цього обсяги. При цьому кілька років необхідно витратити на те, щоб пройти всі бюрократичні процедури, пов’язані з отриманням дозвільних документів.

«Тим не менше, лохина є перспективною експортною позицією. Адже Китай є нетто-імпортером цієї ягоди», – зазначив Тарас Баштанник.

Ягоди можна імпортувати авіатранспортом. Вивчається можливість доставки залізницею, що в 4-5 разів дешевше авіатранспорту. 

Україна вже має досвід успішного імпорту в Китай заморожених ягід.«У минулому році компанія «Рівнехолод» експортувала до Китаю кілька тисяч тонн продукції. Це досить великий обсяг, враховуючи що загальний річний обсяг експорту української замороженої ягоди становить 22-23 тис. тонн», – вважає директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Читайте також: Україна посіла друге місце за темпами зростання експорту лохини