Овочі-Ягоди-Сад

Для винограду важлива не тільки ґрунтова волога, але й вологість повітря

Для винограду важлива не тільки ґрунтова волога, але й вологість повітря

Через загальне потепління, клімат півночі України став сприятливим для вирощування винограду майже всіх сортів, окрім пізньостиглих. Суми активних температур та вологи для цього вистачає. Крім того, для цієї культури важлива оптимальна вологість повітря, що є в північних областях. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

Завдяки кореневій системі, яка глибоко проникає в ґрунт, виноград легко витримує посуху і здатен рости в умовах, які непридатні для інших сільськогосподарських культур. Однак у дуже посушливі роки обсяг і якість урожаю винограду знижується. Найсприятливіший для винограду обсяг атмосферних опадів — 500–700 мм/рік за відповідної вологості повітря. Середня річна кількість опадів у лісостеповій і поліській зонах України становить 550–650 мм. 

Виноград потребує підвищеної вологості повітря в такі періоди розвитку: 1. До цвітіння (травень — перша декада червня), коли відбувається інтенсивний ріст пагонів. 2. У період росту ягід (липень). 3. Після збирання врожаю (жовтень) — у цей час підвищена вологість повітря сприяє кращій підготовці виноградної лози до зими та розвиткові репродуктивних органів у вічках.

Найкраща для винограду відносна вологість повітря — 70–80%. За її зниження до 25% пошкоджуються пиляки квіток і висихають приймочки маточок, на листі змикаються продихи, як наслідок, транспірація зменшується, що значно погіршує умови розвитку виноградного куща і знижує врожай як поточного, так і наступного року. Відносна вологість повітря у північних районах України у середньому становить 65–70% і загалом відповідає вимогам винограду. Тобто кліматичні умови Півночі України сприятливі для культури винограду.

Читайте також: Вчені розповіли чому підмерзає виноград