Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Датчики контролюватимуть ріст огірків у теплиці

Датчики контролюватимуть ріст огірків у теплиці

Учені Вагенінгенського університету (Нідерланди) влітку продовжать дослідження вирощування огірків у «автономних теплицях», де техніка максимально замінює людей. При цьому є можливість дистанційного контролю теплиці, ефективно використовуючи працю та енергію, і маючи високий рівень виробництва.

Про це йдеться у повідомленні на сайті університету.

Нинішня криза COVID-19 лише посилює потребу в автономному вирощуванні: існує потреба у свіжій та здоровій їжі, але не завжди доступна достатня кількість робочої сили. Тому бізнес-підрозділ «Тепличне господарство» Вагенінгенського університету співпрацює з низкою комерційних компаній у проекті AGROS «На шляху до автономної теплиці». Цей проект спрямований на контроль вирощування теплиць за допомогою інтелектуальних алгоритмів, де важливу роль відіграють датчики.

Ці датчики постійно вимірюють інтенсивність світла на різній висоті в урожаї, ЕС та вміст води в маті, поглинання води і транспірація за допомогою зважувальних жолобів, датчиків потоку соку та діаметра стебла, а також швидкість розвитку врожаю за допомогою систем камер. Дані цих датчиків об’єднуються для того, щоб визначити, які датчики є найбільш придатними для використання в алгоритмах управління автономною теплицею.

Виробники зазначили, що найважливішими для автономізації є датчики фертигації та контролю врожаю візуальними методами. Над цим і працюватимуть дослідники в теплиці Winterlight цього сезону.

Читайте також: Краплинна завіса охолоджує теплиці та збільшує урожай огірків

Журнали