Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на яблука стагнують і навіть падають

На ринку яблук Польщі спостерігається застій, а в деяких випадках навіть падіння цін на продукцію для свіжого ринку. Остаточні ціни залежать головним чином від якості яблук. І якісної продукції на початку літа не так багато, продомляє SadyOgrody.

За словами доктора Павла Краціньскі з Інституту економіки сільського господарства та продовольства Польщі, торгівля яблуками дещо зменшила динаміку. Особливо це стосується експорту. Нестабільна ситуація у Східній Європі не сприяє експорту в цьому напрямку, що впливає на внутрішній ринок. Так само інтерес арабської аудиторії дещо менший. В даний час домінує продаж у країни Європейського Союзу.

Середні закупівельні ціни коливаються від 0,80 злотих/кг для сорту Глостер до 2,20 злотих/кг для останніх партій Гала Роял. Вищі ціни можливі для нішевих сортів, частка яких у виробництві невелика.

«Ціни можуть зростати, але влітку і щодо високоякісних фруктів – яких, як бачимо, на ринку буде досить мало. В даний час я не очікував би підвищення цін, тим більше, що ми наближаємося до зростання пропозиції ягід, тобто полуниці, що ефективно зменшує попит на яблука», – сказав Павел Краціньскі.

Читайте також: Від приморозків у ЄС можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез

Журнали