Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Від приморозків у ЄС можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез

Від приморозків у ЄС можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез

Від приморозків в Італії, Хорватії, Угорщині, Франції, Австрії та Німеччині найбільше можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез. Тоді як на польських садівників хвилі холоду практично не вплинули, повідомляє SadyOgrody. 

«Нині французькі фермери стикаються з однією з найгірших погодних катастроф, – описує видання. – Експерти вже заявляють про дефіцит місцевих фруктів та необхідність збільшення імпорту. У деяких районах втрати врожаю сягають 100%. Не допомогли і зусилля хорватських садівників, які намагалися захистити свої сади від несприятливих погодних умов. Незважаючи на напружені зусилля та використання сучасних методів захисту від замерзання, багато рослин не вдалося врятувати. Мінусові температури також вплинули на фруктовий сектор в Італії. Господарі, щоб захистити свої дерева від морозів і підвищити температуру в садах, навіть розпалювати багаття, але італійські садівники погоджуються – шкода була і є неминучою. Фруктові дерева в Іспанії також постраждали від морозів, але найбільше втрат на мигдалі та винограді». 

Шкода, заподіяна приморозками, проявляється, серед іншого, у пошкоджених бутонах, а пізніше і гіршій якості яблук. Плоди матимуть менш щільний м’якуш та більшу кількість дефектів.

На думку експертів,Польщі не загрожує неврожай, але деякі види яблунь, можливо, постраждали особливо сильно. Серед сортів, чутливих до заморозків є Гала, Голден Делішез та Ред Делішез.

У Польщі опадів не було в січні та лютому, але через дощовий початок весни ґрунт набрав вологи, що дає садівникам надію на меншу посуху, ніж у попередні роки. 

«Це буде особливий рік, якщо зважати на те, що відбувалося в Західній Європі та на Півдні за останні дні. Оцінки збитків жахливі, але оптимістичні з точки зору польського виробництва. Якщо тільки наше виробництво не буде заморожене в травні, це буде добре», – пояснює Емілія Левандовська з компанії Fruit-Group.

Читайте також:Дощування найкраще захищає сади від приморозків

Журнали