Овочі-Ягоди-Сад

Ціну на полуницю в Польщі визначатиме погода, наявність збирачів та зменшення попиту

Імпортна полуниця в Польщі в квітні цього року була дорожчою на 47%, ніж рік тому. Іспанія, яка в основному постачає полуницю до Польщі в цей період, є однією з країн, які найбільше постраждали від наслідків коронавірусу.

Про це повідомляє Sadyogrody.

«Варто зазначити, що ціни на імпортну полуницю наприкінці квітня були не рекордно високими, що також може свідчити про значне обмеження попиту на полуницю. Зміни в закупівлі, тобто зменшення їх частоти та менша частка покупок у торгових мережах, могли спричинити зменшення інтересу до фруктів з коротким терміном придатності до споживання, включаючи полуницю», – прокоментував Маріуш Дзвівульськи, експерт із сільськогосподарських ринків банку PKO BP.

За його даними рівень цін на домашню полуницю сильно залежатиме від рівня врожаю в Польщі.

«Тут багато чого залежатиме, зокрема, від погодних факторів подальший розвиток ситуації, пов’язаної із посухою чи можливістю заморозків» – сказав Маріуш Дзівульськи.

Також польські виробники можуть зіткнутися із проблемою нестачі робочих рук.

«Може спостерігатися зменшення споживання в країні через, ймовірно, зниження продажу поза магазином, що є наслідком обмеженої довіри та мобільності споживачів, а також зниження експорту свіжої полуниці. Порівняно більша частина врожаю цих ягід може йти на переробку (не тільки в Польщі, але і в Іспанії). Фактором, що обмежує зростання цін, є також зростаюча міжнародна конкуренція на ринку перероблених товарів. Це стосується Єгипту», – підсумував експерт.

Читайте також: Через нестачу українських працівників польські ягідники очікують проблеми

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!