Елеватор

Як на елеваторах агрогрупи «Агрейн» оцінили якість соняшника-2021

Господарства Групи компаній «Агрейн» вже прибрали соняшник із понад 95% засіяних площ. Загалом цього року під соняшник відведено 13,6 тис. га. Наразі намолочено 13,0 тис. га з середньою врожайністю 30 ц/га – на чверть більше, ніж торік (у середньому – 24 ц/га).

Про це повідомляють у прес-службі агрогрупи «Агрейн».

У минулому році соняшник у південних і східних регіонах відзначився низькою якістю і поганою врожайністю через дефіцит вологи в грунті. Насіння було занадто сухим, партії – з високою засміченістю. В цьому році дощів випало більше, що сприятливо відобразилося на врожаї.

«Порівняно з сезоном 2020 року якість насіння соняшника в цьому році набагато краща: елеватор приймає на зберігання більш стабільні за вологістю партії, вміст смітної домішки набагато менший за рахунок того, що насіння визріло і не проходить при просіюванні в домішки», – зазначив керівник елеваторного комплексу «Сервіс Грейн» (Одеська обл.) агрогрупи «Агрейн» Євгеній Середа.

За його словами, насіння соняшника в цьому році на елеватор надходить з нормальною вологістю. В перші тижні прибирання вологість соняшника коливалася від 9,0 до 10,0%, а наприкінці серпня – початку вересня урожай вже йшов у межах 7,0-8,0%.

Ще один елеваторний комплекс агрогрупи «Агрейн» – ТОВ «Елеватор Агро» (Чернігівська обл.) також почав приймання олійної. Вологість партій тут варіюється в межах 9-12%, а олійність – 46-52%.

«Вміст олії на абсолютно суху речовину в цьому сезоні на порядок вищий, ніж у попередньому. Здебільшого олійність і протеїн змінюються залежно від регіону зростання насіння соняшника. На Півдні вміст олії на абсолютно суху речовину становить 42-43%, а в східних і північних областях – 47-48% і вище», – розповідає директор ТОВ «Елеватор Агро» агрогрупи «Агрейн» Сергій Назаров.

Нагадаємо, урожайність соняшнику в «Агрейн» перевищує минулорічну.