Елеватор

рашисти мають намір активізувати діяльність на морі з метою ураження суден, - думка

рашисти мають намір активізувати діяльність на морі з метою ураження суден, - думка

рашисти мають намір активізувати діяльність на морі з метою ураження суден, що прямують в\з українських портів. У гібридний спосіб вони намагаються блокувати наявний коридор, який функціонує завдяки ЗСУ. Оскільки наявним корабельним складом рашисти діяти бояться через страх ураження українськими ПКР «Нептун» чи морськими ударними дронами, перевага надаватиметься діям з повітря.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин Михайло Гончар.

За його словами, для того, щоб надати своїм діям правових підстав, під приводом проведення заходів з бойової підготовки флотських сил та авіації, надіслано попередження про закриття зони морського простору широкою смугою від Керченської протоки, огинаючи узбережжя окупованого Криму приблизно до мису Тарханкут і від нього до гирла Дунаю.

«Означений район «закрили» в новорічну ніч на період з 21:00 31 грудня 2023 р. по 21:00 31 березня 2024 р., тобто на 3 місяці. Замисел рашистів, ймовірно, в наступному – провести «навчання» з відпрацювання повітряної постановки морських мін (Су-24М) і зрозуміло, що раніше чи пізніше якесь судно нарветься на таку міну. Це вплине негативним чином на функціонування коридору – злетять вгору ставки фрахту, страховки тощо. А можуть на тлі НАТОвських страхів ескалації і ракетним ударом демонстративно поцілити в якесь судно і потім знущально заявляти, що ми ж попереджали, що район закритий – учбові стрільби та пуски», – зазначив Михайло Гончар.

Він нагадав, що практика закриття рашистами морських просторів під приводом навчань не нова. Вони її відпрацювали на навчаннях Sea Breeze та Agile Spirit в Чорному морі ще в 2019 та 2020 р.р. і переконались, що жодної реакції з боку НАТО немає. Апофеозом було перекриття майже 1/4 акваторії Чорного моря у липні 2019.

Нагадаємо, українським коридором на 400 суднах було експортовано близько 13 млн тонн продукції.